top of page
  • WTTA

Zmiana w zarządzaniu– człowiek w centrum uwagi

Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się tegorocznym raportem firmy Deloitte na temat zmian, jakie firmy powinny wprowadzić w strategii biznesowej i w zarządzaniu, aby sprostać rosnącej liczbie wyzwań społeczno-gospodarczo-politycznych.

"Tematem raportu Deloitte Global Human Capital Trends 2019 jest radykalna zmiana, z którą będą musieli zmierzyć się liderzy biznesowi na całym świecie: przełomowe zmiany społeczne, polityczne i gospodarcze wymagają od pracodawców przeniesienia akcentów – pracownik musi stać się centrum strategii biznesowej." (Deloitte, raport Trendy 2019)

Ten trend pojawił się już dużo wcześniej. Poprzednie badania również wskazywały na rosnące znaczenie odpowiadania na potrzeby pracowników (co jest szczególnie ważne dla pracowników z tzw pokolenia Y - patrz raporty Millenialsi z 2018 i 2019) oraz na wejście biznesu w czas tzw. odpowiedzialnych firm. A to wymaga od biznesu działania ze świadomością, "że choć firma musi przynosić zysk i generować zwrot dla akcjonariuszy, nie może przy tym zaniedbywać interesów pracowników, klientów i społeczności, w której działa."


Więcej na temat wyników badań z 2018 oraz 2019 roku znajdziesz klikając na poniższe ikony:
 

Źródła:

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/raport-millenialsi-2019.html

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/raport-millenials2018.html

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/dla-ponad-60-proc-millenialsow-niestandardowa-forma-zatrudnienia-etat.html

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/raport-trendy-hr-2019.html

https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/raport-trendy-hr-2018.html

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page